State Football

State Football

ASA
CE Olhodaguense
CRB
Alagoano
Coruripe
Dimensao Saude
Jacyoba AC
Murici
Atletico Alagoinhas
Atlético Alagoinhas
Bahia
Bahia De Feira
EC Jacuipense
Fluminense de Feira
Jacobina
Jequie
Juazeirense
Vitoria
Vitoria da Conquista
Bolamense
Bosque Formosa EC
Brasiliense
Capital FC
Ceilandia
Gama
Luziania
Paracatu FC
Real Brazil
Santa Maria
Sobradinho EC
Taguatinga
Atletico Tubarao
Hercilio Luz
Brusque
Joinville
Avai
Chapecoense-SC
Criciuma
Figueirense
Marcílio Dias
Metropolitano
Barbalha
Ferroviario
Uniclinic Atletico Clube
Guarany de Sobral
Horizonte
Floresta
Iguatu
Guarani de Juazeiro
Avenida
Brazil de Pelotas
CE Aimore
SER Caxias
EC Sao Jose
Gremio
Internacional
Juventude
Novo Hamburgo
Pelotas
Sao Luiz
Veranopolis
Anapolina
Aparecidense
CRAC
Goianésia
Goias
Itumbiara
Atletico GO
Goiânia
Gremio Anapolis
Ipora
Novo Horizonte GO
Vila Nova FC
EC Cordino
Imperatriz
Maranhao
Moto Club MA
Pinheiro MA
Sampaio Correa
Santa Quiteria
Sao Jose MA
Araguaia
Cuiabá Esporte
Dom Bosco
Juara AC
Luverdense
Mixto
Operario LTDA
Operário-MT
Sinop
União Rondonópolis
America MG
Atletico-MG
Boa
Caldense
Cruzeiro
Guarani MG
Patrocinense
Tombense
Tupi
Tupynambás
Uniao Recreativa dos Trabalhador
Villa Nova AC
Aguia De Maraba
Bragantino PA
Castanhal EC
Remo
Sao Francisco PA
Independente PA
Paragominas
Paysandu PA
Sao Raimundo PA
Tapajós
Botafogo PB
Atletico Cajazeirense
Treze PB
Nacional de Patos
Gremio Recreativo Serrano
Campinense
Sousa
Centro Sportivo Paraibano
Perilima
Esporte de Patos
Atletico-PR
Foz do Iguacu
Londrina
Maringa FC
Operario Ferroviario
Toledo CW
Cascavel CR
Cianorte
Coritiba
Cascavel
Parana
Rio Branco PR
Ponte Preta
Red Bull Brasil
Santos
Sao Caetano
Guarani
Novorizontino
Palmeiras
Sao Bento
Bragantino
Corinthians
Ferroviaria
Mirassol
Botafogo SP
Ituano
Oeste
Sao Paulo
Afogados da Ingazeira
America PE
Central SC
Flamengo Arcoverde
Nautico
Petrolina SFC
Salgueiro
Santa Cruz
Sport Recife
Vitoria das Tabocas
4 de Julho
Altos
Flamengo PI
Parnahyba
Piaui
River AC
ACD Potiguar
America RN
ABC
Palmeira de Goianinha
Forca e Luz
AS Sociedade
Santa Cruz RN
Globo FC
AO Itabaiana
Lagarto AC
Confianca
Dorense
Frei Paulistano
Sergipe
Sociedade Boca Junior
Guarany
Olimpico SE
Aguia Negra
Aquidauanense
Comercial MS
Corumbaense
Costa Rica EC
Novoperario
Operario AC
Operario MS
SERC
7 de Setembro
URSO
Uniao/ABC
Alagoano
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Baiano
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Brasiliense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage
 
Relegation

Catarinense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
1
2:2
0
1
0
1
2
1
2:2
0
1
0
1
3
1
1:1
0
1
0
1
4
1
1:1
0
1
0
1
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage
 
Relegation

Cearense 1st Group Stage
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
7
5:2
0
1
2
3
2
6
10:6
2
0
2
4
3
6
7:6
1
0
2
3
4
6
4:2
0
3
1
4
5
5
3:2
0
2
1
3
6
4
3:3
1
1
1
3
7
1
2:7
2
1
0
3
8
0
0:6
3
0
0
3
 
Next stage
 
Relegation

Gaucho
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Goiano (Group A)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0

Goiano (Group B)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage
 
Relegation

Maranhense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Matogrossense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Mineiro
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Paraense (Group A)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0

Paraense (Group B)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage
 
Relegation

Paraibano
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
3
4:1
0
0
1
1
2
3
3:0
0
0
1
1
3
3
3:0
0
0
1
1
4
3
2:1
0
0
1
1
5
3
1:3
1
0
1
2
6
1
1:1
0
1
0
1
7
1
1:1
0
1
0
1
8
0
1:3
2
0
0
2
9
0
1:4
1
0
0
1
10
0
0:3
1
0
0
1
 
Next stage
 
Relegation Playoff

Paranaense 1st Group Stage (Group A)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage

Paranaense 1st Group Stage (Group B)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0

Paranaense 2nd Group Stage Grp. A
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage

Paranaense 2nd Group Stage Grp. B
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage

Paulista A1 (Group A)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0

Paulista A1 (Group B)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0

Paulista A1 (Group C)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0

Paulista A1 (Group D)
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage

Pernambucano
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff
 
Relegation

Piauiense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
 
Championship Playoff

Potiguar 1st Group Stage
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
4
3:1
0
1
1
2
2
4
2:1
0
1
1
2
3
3
2:2
1
0
1
2
4
3
2:3
1
0
1
2
5
2
2:2
0
2
0
2
6
2
1:1
0
2
0
2
7
1
1:2
1
1
0
2
8
1
0:1
1
1
0
2
 
Next stage

Sergipano 1st Group Stage
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
3
3:1
0
0
1
1
2
3
2:0
0
0
1
1
3
3
1:0
0
0
1
1
4
3
1:0
0
0
1
1
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:1
1
0
0
1
7
0
0:1
1
0
0
1
8
0
1:3
1
0
0
1
9
0
0:2
1
0
0
1
 
Next stage
 
Relegation

Sul-Matogrossense
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
 
Next stage
 
Relegation