Oberliga

Oberliga

Pforzheim
Dorfmerkingen
08 Villingen
FC Rielasingen-Arlen
FSV 08 Bissingen
FV Ravensburg
Freiberg
Freiburger FC
Goeppinger SV
Neckarsulmer Sport Union
Nöttingen
Reutlingen 05
SV Linx
SV Oberachern
Sandhausen ll
Stuttgarter Kickers
TSV Ilshofen
Stuttgart II
Grossbardorf
Seligenporten
Eintracht Bamberg
TSV Abtswind
Eltersdorf
DJK Ammerthal
Sand
ATSV Erlangen
Vilzing
Würzburg
DJK Don Bosco Bamberg
ASV Cham
FC Viktoria Kahl
Bayern Hof
Gebenbach
Ansbach 09
TSV Karlburg
TSV 1880 Wasserburg
Pipinsried
Dachau
Ingolstadt 04 II
Ismaning
Donaustauf
FC Deisenhofen
1860 München II
TSV Kottern
Kirchanschoring
Pullach
Schwabmunchen
Landsberg
TSV 1861 Noerdlingen
Hankofen-Hailing
Jahn Regensburg II
Tuerkspor Augsburg
TSV Schwaben Augsburg
Bramfelder SV
FC Suederelbe
Barmbek-Uhlenhorst
Hamburger SV III
Hamm United
Meiendorfer SV
Niendorfer TSV
Curslack-Neuengamme
SV Rugenbergen
Buchholz
TSV Concordia
TSV Sasel
Teutonia Ottensen
Dassendorf
TuS Osdorf
Uhlenhorster SC Paloma
Union Tornesch
Victoria Hamburg
Eintracht Stadtallendorf
1931 Eddersheim
FC Hanau 93
FSV Fernwald
FV Bad Vilbel
Hessen Kassel
Baunatal
RW Walldorf
Hessen Dreieich
Viktoria Griesheim
Waldgirmes
Lehnerz
SV Neuhof
Rot-Weiss Hadamar
SV Steinbach 1920
TUS Dietkirchen
Turk Gucu Friedberg
Ginsheim
Cronenberger SC
FC Bocholt
FC Kleve
FC Kray
Monheim
Niederwenigern
Ratinger
SC Velbert
Straelen
SW Essen
Schonnebeck
Sportfreunde Baumberg
TSV Meerbusch
TVD Velbert
TuRU Duesseldorf
Union Nettetal
Velbert
Hilden
Arminia Hannover
BW Schwalbe Tuendern
Delmenhorst
Eintracht Northeim
Germania Egestorf Langreder
FC Hagen/Uthlede
FT Braunschweig
Heeslinger
Emden
Lupo Martini Wolfsburg
Eintracht Celle
Gifhorn
MTV Wolfenbuettel
Spelle-Venhaus
Uphusen
Bersenbrueck
VfL Oldenburg
06 Hildesheim
Lok Stendal
Brandenburger SC Sued
CFC Hertha 06
Strausberg
Greifswalder SV
Hansa Rostock II
Hertha Zehlendorf
Ludwigsfelder FC
MSV Pampow
SV Victoria Seelow
SpVg BW 90 Berlin
Staaken
Neustrelitz
Tasmania Berlin
Tennis Borussia
Torgelower FC Greif
Merseburg
Askania Bernburg
Carl Zeiss Jena II
Einheit Rudolstadt
Eilenburg
FC Grimma
International Leipzig
Oberlausitz Neugersdorf
63 Luckenwalde
FSV Martinroda
FSV Wacker Nordhausen II
Hohenstein-Ernstthal
Plauen
Union Sandersdorf
Krieschow
VfL Halle 96
Arminia Ludwigshafen
Eintracht Trier
Eisbachtaler Sportfreunde
Elversberg II
Karbach
Diefflen
Dudenhofen
Engers
Hassia Bingen
Hertha Wiesbach
Kaiserslautern II
Koblenz
Pfeddersheim
Gonsenheim
Röchling Völklingen
Schott Mainz
Mechtersheim
Wormatia Worms
ASC Dortmund
Eintracht Rheine
Guetersloh
Kaan-Marienborn
Hammer SpVg
Holzwickeder
Preussen Muenster II
RSV Meinerzhagen
RW Ahlen
Paderborn 07 II
Westfalia Herne
Wiedenbrück
SV Schermbeck
Sportfreunde Siegen
Sprockhövel
Ennepetal
Erndtebrück
Westfalia Rhynern
Oberliga Baden-Wurttemberg
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Promotion Playoff
 
Relegation

Oberliga Bayern North
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
9
10:5
0
0
3
3
2
9
6:1
0
0
3
3
3
6
8:5
1
0
2
3
4
6
5:4
1
0
2
3
5
4
5:3
0
1
1
2
6
4
3:2
0
1
1
2
7
4
4:4
1
1
1
3
8
4
5:8
1
1
1
3
9
3
7:3
1
0
1
2
10
3
4:2
1
0
1
2
11
3
2:2
1
0
1
2
12
3
3:4
1
0
1
2
13
1
2:4
2
1
0
3
14
1
5:9
2
1
0
3
15
0
1:2
1
0
0
1
16
0
4:8
2
0
0
2
17
0
2:10
3
0
0
3
 
Promotion
 
Promotion Playoff
 
Relegation Playoff
 
Relegation

Oberliga Bayern South
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
6
5:1
0
0
2
2
2
4
5:2
0
1
1
2
3
4
4:3
0
1
1
2
4
3
4:3
0
0
1
1
5
3
3:2
1
0
1
2
6
3
2:1
0
0
1
1
7
3
1:0
0
0
1
1
8
3
4:4
1
0
1
2
9
3
2:2
1
0
1
2
10
3
2:2
1
0
1
2
11
3
3:5
1
0
1
2
12
1
2:2
0
1
0
1
13
1
5:6
1
1
0
2
14
1
1:2
1
1
0
2
15
1
1:3
1
1
0
2
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
3:5
2
0
0
2
18
0
0:4
2
0
0
2
 
Promotion
 
Promotion Playoff
 
Relegation Playoff
 
Relegation

Oberliga Hamburg
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion Playoff
 
Relegation

Oberliga Hessen
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Promotion Playoff
 
Relegation

Oberliga Niederrhein
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Relegation

Oberliga Niedersachsen
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Promotion Playoff
 
Relegation

Oberliga NOFV-Nord
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Relegation

Oberliga NOFV-Sud
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Relegation

Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Relegation

Oberliga Westfalen
 
Team
PTS
G
L
D
W
M
1
0
0:0
0
0
0
0
2
0
0:0
0
0
0
0
3
0
0:0
0
0
0
0
4
0
0:0
0
0
0
0
5
0
0:0
0
0
0
0
6
0
0:0
0
0
0
0
7
0
0:0
0
0
0
0
8
0
0:0
0
0
0
0
9
0
0:0
0
0
0
0
10
0
0:0
0
0
0
0
11
0
0:0
0
0
0
0
12
0
0:0
0
0
0
0
13
0
0:0
0
0
0
0
14
0
0:0
0
0
0
0
15
0
0:0
0
0
0
0
16
0
0:0
0
0
0
0
17
0
0:0
0
0
0
0
18
0
0:0
0
0
0
0
 
Promotion
 
Relegation